top of page

Irsko. Jihozápadní pobřeží, Moherské útesy, park Connemara a přes Tullamore zpět.

5100 km, víc jak 65 hodin na cestě. Výlet minimálně na 14 dní. Je možné trasu upravit a začít výlet ve Francii a následně použít trajekt z francouzského přístavu Roscoff do Irského Rosslare.

Snímek obrazovky (74)-1.png

Co všechno můžete na trase vidět:

2. zastávka Ardmore. Zde navštivte katedrálu s hřbitovem z 11. století.  Součástí katedrály je i kruhová věž. Po prohlídce katedrály a městečka,  je možné vyrazit na krátký trek podél pobřeží.

IRSKO 202.jpg

3. zastávka - Poolen Wood nedaleko Glengarriff.

Přírodní rezervace Poolen Wood. Po úzkých asfaltových cestách dojedete téměř až k jezeru Barley Lake a kolem jezera je krásná procházka s úžasným výhledem do okolní krajiny.

Snímek obrazovky (80)-1.png
IRSKO 212.jpg
IRSKO 304.jpg

Kolem Barley Lake

IRSKO 261.jpg

Kolem Barley Lake

5. zastávka - národní park Killarnay

První národní park v Irsku od vyhlášení nezávislosti. Udělejte si výlet kolem Mucross Lake a téměř na konci okruhu nezapomeňte navštívit Mucross Hause. Pokud se vám bude chtít šlapat do kopce, můžete pokořit blízkou horu Torc Mountain. Navštivte také nedaleký hrad Ross Castle, který považován za typický příklad irského středověkého opevnění.

IRSKO 345.jpg

Kolem Mucross  lake

IRSKO 175.jpg

Pobřeží u Ardmore

4. zastávka - tradiční farma - Molly Gallivans

Cestou do národního parku Killarney se zastavte na tradiční farmě Molly Gallivans. Je to soukromý skanzen s obchodem, kde se dají koupit tradiční Irské produkty.

iphone 631.JPG
IRSKO 360.jpg
IRSKO 314.jpg

Kolem Mucross  lake

Mucross Hause

IRSKO 370.jpg

6. zastávka - Limerick

Limerick je 3. největší město v Irsku. Prohlédněte si místní hrad i muzeum.

IRSKO 379.jpg

8. zastávka - Galway

Přístavní město s nezaměnitelnou atmosférou. Navštivte některý z mnoha místních barů. Pokud jste fanoušci zpěváka Eda Sheerana, nezapomeňte navštívit O´Connors pub, kde natáčeli klip k písni Galway Girl.

10. zastávka - Kylemore Abey

Původně viktroriánský zámeček postavil místní magnát v 19. stoleti. Od roku 1920 majetek řádu Benediktinek. Můžete si prohlédnout opatství, kostel, viktoriánskou zahradu, řemeslnické dílny a užít si procházku podél jezera i do okolních lesů. Z opatství je pro veřejnost přístupné pouze přízemí, kde si lze prohlédnout 5 pokojů zrestaurovaných do jejich původní viktoriánské podoby.

IRSKO 488.jpg

Ross Castle

7. zastávka - Moherské útesy

Jedna z největších přírodních atrakcí v Irsku. Strmé útesy, které padají z výšky víc jak 200 metrů do moře.

IRSKO 416.jpg

9. zastávka - Derryclare

Jezero obklopené majestátními vrcholky "Twelve Bens" (12 kolíků). Skvělé místo pro váš celodenní trek.

IRSKO 512.jpg

12. zastávka - Tullamore

Světově proslulá irská whisky se vyrábí právě tady. Ve staré palírně je v současnosti návštevnické centrum a muzeum. Můžete navštívit tajnou komoru, kde D.E. Williams tajně prodával nezdaněnou whisky.  Na parkovišti před návštěvnickým centrem, lze pohodě přespat.

Kylarmore Abbey

13. zastávka - Rock of Cashel

Původně hrad a  tradiční sídlo králů Munsteru. Ve 12. století byl  objekt darován církvi. Byla zde postavena kaple a ve 13. století katedrála.

IRSKO 562.jpg
iphone 728.JPG
bottom of page